RS/FL
DS/FL/
A.net/FL
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Bishop Moore Catholic High School Track & Field and Cross Country - Orlando, Florida
you RUN the place
3901 Edgewater Dr, Orlando, Florida, 32804, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Harold Acosta
Photos (
0
)
View
Videos (
4
)
View
News (
10
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
Videos
Upload Video
Athlete RSS Feed
Watch By Meet
Choose...
2015 - Astronaut Pre-Season Classic (36)
2015 - Florida FHSAA Cross Country State Championships (1)
2015 - Florida FHSAA Outdoor State Championships (4)
2015 - Florida Mountain Dew Cross Country Invitational (2)
2015 - Lake Highland Elite Classic (21)
2014 - Bolles Bulldog Classic (1)
2014 - Florida FHSAA Outdoor State Championships (1)
2014 - Florida Mountain Dew Cross Country Invitational (3)
2014 - Lake Highland Elite Classic (8)
2013 - Edgewater Invitational (1)
2013 - Florida FHSAA Cross Country State Championships (2)
2013 - Highlander Invite - Lake Highland Prep (27)
2012 - Florida FHSAA 2A Region 2 (2)
2012 - Florida FHSAA Outdoor State Championships (4)
2012 - Highlander Invite - Lake Highland Prep (26)
2012 - Katie Caples Cross Country Invitational (4)
2011 - Florida FHSAA Cross Country State Championships (2)
2011 - Florida FHSAA Outdoor State Championships (4)
2011 - Florida Mountain Dew Cross Country Invitational (3)
2011 - Highlander Invite - Lake Highland Prep (8)
2011 - Little Everglades Pre-State Invitational (1)
Folders
2012 / 2013 - (2 videos)
2013 / 2014 - (2 videos)
All Videos
Search
Race Footage Boys /Girls Combined - Edgewater Invitational 2013
Published by
DyeStatFL.com
Sep 7th 2013, 3:11am
Comments
Edgewater Invitational
- Sep 6, 2013
FL, US
Timing/Results by:
Elite Timing And Event Management, Inc. - Orl
Mens 5k
Bib#
Name
Yr
School
Time
Pace
Pts
1
Araiza, Rogelio
M
Liberty
17:26.00
2
Arroyo, christian
M
Colonial
17:27.30
1
3
Ortiz, Joel
M
Colonial
17:27.70
2
4
Lawrence, Adam
M
Dr Phillips
17:34.00
3
5
Thrailkill, Joe
M
Edgewater
17:37.40
4
6
Peralta, Jean Carlos
M
Lake Nona
17:40.80
5
7
D'Haiti, Jean
M
Dr Phillips
17:44.50
6
8
Decker, Kyle
M
Colonial
17:49.90
7
9
DiMauro, Thomas
M
Dr Phillips
17:50.30
8
10
Canty, Mark
M
Dr Phillips
17:57.40
9
11
Garrett, Ashton
M
Flagler Palm Coa
17:57.70
10
12
Diniro, Tyler
M
Flagler Palm Coa
17:59.10
11
13
Peck, Markell
M
Flagler Palm Coa
18:06.50
12
14
Roa, Brandon
M
Flagler Palm Coa
18:08.60
13
15
Loredo, Jose
M
Harmony
18:17.70
14
16
riegelmayer, zachary
M
Colonial
18:21.20
15
17
Jacob, Gilbert
M
Harmony
18:28.60
16
18
hurd, anthony
M
Colonial
18:29.20
17
19
Loyack, Andrew
M
Lake Nona
18:29.60
18
20
Ferriera, Harvey
M
St Cloud
18:33.30
19
21
Wynn, Kadeem
M
Flagler Palm Coa
18:38.60
20
22
Sabogal, Cesar
M
Bishop Moore
18:39.30
21
23
Acosta, Harold
M
Bishop Moore
18:41.60
22
24
Gruner, Caleb
M
Eustis
18:42.00
23
25
Rojas, Anthony
M
Dr Phillips
18:43.60
24
26
Sawyer, Colin
M
Bishop Moore
18:50.80
25
27
Chmielarski, Andrew
M
Bishop Moore
18:53.80
26
28
Corcoran, Patrick
M
Orange City Univ
18:54.20
27
29
Sanchez, Diego
M
Celebration
18:56.10
28
30
Peralta, Sebastian
M
Lake Nona
18:56.60
29
31
Hanshaw, Matt
M
The Villages
18:59.40
30
32
Sanchez, Edward
M
The Villages
19:04.40
31
33
Chavez, Hunter
M
Mt Dora
19:07.60
32
34
Bridges, Bennett
M
Edgewater
19:08.40
33
35
Huff, Canyon
M
Harmony
19:08.40
34
36
Cordero IV, Luis R.
M
Flagler Palm Coa
19:09.50
35
37
Rogers, Chase
M
Flagler Palm Coa
19:11.80
36
38
Lopez, Yevier
M
Lake Nona
19:14.20
37
39
McNutt, Jarrett
M
St Cloud
19:16.30
38
40
Fox, Kyle
M
The Villages
19:16.60
39
41
Stoffer, Jacob
M
The Villages
19:17.70
40
42
Alvarado, Jose
M
Gateway
19:29.60
41
43
Nkuitabong, Clinton
M
Oak Ridge
19:33.20
42
44
Rubenstein, Devon
M
St Cloud
19:33.80
43
45
Corinealdi, Justin
M
Celebration
19:38.40
44
46
Ruiz, Ronald
M
Lake Nona
19:41.40
45
47
Reeves, Corey
M
Orange City Univ
19:43.20
46
48
Mitchell, Ronnell
M
Dr Phillips
19:46.00
47
49
Miller, Austin
M
Harmony
19:47.80
48
50
Ling, Jonathan
M
Flagler Palm Coa
19:48.10
51
smith, tanner
M
Lake Minneola
19:52.90
49
52
Mapes, Matthey
M
St Cloud
19:55.10
50
53
Clapp, Matthew
M
Dr Phillips
19:58.30
51
54
Davis, Joseph
M
Bishop Moore
20:00.10
52
55
Duroseau, Jefferson
M
Oak Ridge
20:01.90
53
56
Layton, John
M
Wekiva
20:04.00
54
57
Pena, Jorge de la
M
Cypress Creek
20:05.50
55
58
Epstein, Chris
M
Orange City Univ
20:05.50
56
59
Saylers, Zane
M
Colonial
20:06.20
57
60
Martinez-Cuevas, Mario
M
Flagler Palm Coa
20:11.00
61
D'Haiti, Edwin
M
Dr Phillips
20:11.10
62
Glass, Malik
M
Oak Ridge
20:12.40
58
63
Rodriguez, Daniel
M
Gateway
20:14.20
59
64
Tolan, Jacob
M
Bishop Moore
20:17.50
60
65
Attaway, Stephen
M
The Villages
20:22.70
61
66
Merine, Matthew
M
Edgewater
20:23.00
62
67
Evers, Chase
M
Bishop Moore
20:24.20
63
68
Rodriguez, Christopher
M
St Cloud
20:25.20
64
69
Bausch, Justin
M
Cypress Creek
20:27.10
65
70
Scott, Daniel
M
Mt Dora
20:28.40
66
71
Sabogal, Ernesto
M
Bishop Moore
20:29.30
72
Woodbury, Kamron
M
Wekiva
20:32.10
67
73
carillo, michael
M
Colonial
20:33.00
68
74
Charleston, Frantz
M
Dr Phillips
20:33.70
75
Ali, Rashaad
M
Ocoee
20:34.50
69
76
Merriman, Matt
M
Dr Phillips
20:39.40
77
Rodriguez, Robert
M
Gateway
20:40.70
70
78
Rudinsky, Jordan
M
The Villages
20:41.00
71
79
Connell, Blake
M
St Cloud
20:41.30
72
80
Guzman, Josh
M
Bishop Moore
20:43.90
81
Tipton, Mark
M
Dr Phillips
20:44.70
82
Zaman, Nafees
M
Gateway
20:45.90
73
83
Hand, Barrett
M
Mt Dora
20:48.20
74
84
Duong, Steven
M
Dr Phillips
20:49.40
85
Colarusso, Joseph
M
Lake Nona
20:51.40
75
86
Rosa, Christian
M
Celebration
20:54.20
76
87
Maccraw, Austin
M
Lake Minneola
20:55.40
77
88
Hernandez, Eddie
M
Flagler Palm Coa
20:55.60
89
Williams, Josh
M
Flagler Palm Coa
20:55.80
90
Mitchell, Peter
M
Windermere Prep
20:56.10
91
Thompson, Ryan
M
Orange City Univ
20:58.20
78
92
Metellus, Chang
M
Edgewater
20:59.60
79
93
Martinez, Angel
M
Colonial
20:59.80
94
Cruz, Bryan
M
Lake Nona
21:01.20
80
95
Yaccarino, Thomas
M
Mt Dora
21:01.20
81
96
Queen, Travis
M
Wekiva
21:01.60
82
97
Hutchingson, Brian
M
Lake Nona
21:02.50
98
Skelton, Dionicio
M
Ocoee
21:06.10
83
99
Vineiguerra, Anthony
M
Orange City Univ
21:09.30
84
100
Prium, Cole
M
Ocoee
21:10.10
85
101
Bruner, Austin
M
Celebration
21:12.50
86
102
Bott, Andrew
M
Orangewood Chris
21:13.20
87
103
Butner, Kieth
M
St Cloud
21:16.50
88
104
Hammond, Scot
M
Flagler Palm Coa
21:18.00
105
Lindquist, Travis
M
Orange City Univ
21:18.40
89
106
Vaughn, Kyler
M
Edgewater
21:21.80
90
107
Beesely, Jeremy
M
Harmony
21:24.10
91
108
McGann, Conor
M
The Villages
21:25.20
92
109
Brown, Jacob
M
Orange City Univ
21:26.70
93
110
Juste, Jean
M
Cypress Creek
21:27.10
94
111
Hawkins, Hunter
M
Flagler Palm Coa
21:27.40
112
Flake, Ethnan
M
Out-of-Door Acad
21:29.90
95
113
Ore, Hayden
M
Flagler Palm Coa
21:33.20
114
Gomez, Javier
M
Cypress Creek
21:34.30
96
115
Wright, Josiah
M
Flagler Palm Coa
21:36.90
116
Lopez, Brad
M
Harmony
21:40.90
97
117
Thompson, Tyler
M
Orange City Univ
21:43.00
118
Celiscar, Kenley
M
South Lake (Grov
21:45.70
98
119
Centi, Alex
M
Flagler Palm Coa
21:47.40
120
Tebo, Christan
M
Orange City Univ
21:47.90
121
Appleby, Timothy
M
Mt Dora
21:49.40
99
122
Izquierdo, Mario
M
St Cloud
21:50.30
123
Vinas, Justin
M
Cypress Creek
21:52.60
100
124
Voitel, Richard
M
Orange City Univ
21:56.90
125
Weems, Bryan
M
Mt Dora
21:57.10
101
126
Brooks, Tanner
M
Eustis
22:03.20
102
127
Sandoval, David
M
St Cloud
22:04.40
128
DeLaRosa, Orlando
M
Mt Dora
22:05.20
103
129
Pierre, Markendy
M
Oak Ridge
22:05.40
104
130
Barnes, Isaiah
M
Oak Ridge
22:08.20
105
131
Rivera, Ricardo
M
Oak Ridge
22:09.10
106
132
Shell, Trevor
M
Eustis
22:09.70
107
133
Loney, Jaquan
M
Gateway
22:10.20
108
134
Johnson, Brad
M
Gateway
22:11.50
109
135
Campbell, Arnaldo
M
Gateway
22:13.60
110
136
Long, Ethan
M
Lake Minneola
22:14.60
111
137
Gardner, Anthony
M
Wekiva
22:23.80
112
138
Bradshaw, Christopher
M
Dr Phillips
22:25.10
139
Seegers, Tyler
M
Celebration
22:26.30
113
140
Lowe, Archer
M
Lake Nona
22:27.50
141
Horzen, John
M
Cypress Creek
22:30.00
114
142
Blaney, Kona
M
South Lake (Grov
22:31.80
115
143
Stagg, Hunter
M
Lake Minneola
22:32.20
116
144
Adams, Brandon
M
Orangewood Chris
22:36.20
117
145
Finell, Christian
M
Orangewood Chris
22:37.20
118
146
Roche, John
M
Bishop Moore
22:38.80
147
Graham, Riley
M
The Villages
22:38.90
148
Ross, Joseph
M
St Cloud
22:39.10
149
Frank, Patrick
M
St Cloud
22:39.30
150
Allen, Johnathan
M
Orangewood Chris
22:41.50
119
151
Vaughn, Andy
M
Orangewood Chris
22:41.50
120
152
Kanya, Arnittar
M
Orange City Univ
22:44.10
153
Smith, Jon Paul
M
Foundation Chris
22:45.20
121
154
Charles, Calebe
M
Oak Ridge
22:48.40
122
155
Barulic, Alex
M
Foundation Chris
22:51.60
123
156
O'Malley, Robert (Shea
M
Bishop Moore
22:52.40
157
Vasquez, Miguel
M
Gateway
22:59.00
158
Hames, Zach
M
Orange City Univ
22:59.60
159
Glinton, Anthony
M
Lake Minneola
23:03.70
124
160
Schuler, Jagger
M
Foundation
23:03.80
161
Hubbard, Tommy
M
Out-of-Door Acad
23:04.10
125
162
Croy, Kenneth
M
South Lake (Grov
23:06.20
126
163
Boughton, Christopher
M
Mt Dora
23:07.50
164
Frank, Colten
M
St Cloud
23:09.30
165
Carter, Austin
M
Orange City Univ
23:15.60
166
Ribaudo, Andrew
M
Orange City Univ
23:20.20
167
Roberts, Thomas
M
Lake Minneola
23:21.50
127
168
Holbrook, David
M
Lake Minneola
23:26.60
128
169
Pintos, Juan
M
Edgewater
23:26.60
129
170
Carnes, Ryan
M
Orange City Univ
23:26.70
171
Saylors, Kyle
M
Edgewater
23:28.00
130
172
Hays, David
M
Ocoee
23:33.60
131
173
Rosario, Jandy
M
Oak Ridge
23:35.20
174
Hill, Spencer
M
Bishop Moore
23:36.30
175
Sozio, Trevor
M
Orange City Univ
23:39.10
176
Hidock, Aaron
M
Lake Minneola
23:40.70
177
Jackson, Rodney
M
Edgewater
23:47.50
178
Watkins, Mark
M
Orange City Univ
23:49.40
179
Newton, Anthony
M
The Villages
23:49.70
180
Hurtado, Leo
M
Orange City Univ
23:52.00
181
Washington, Wayne
M
Edgewater
23:54.70
182
Steele, Kameron
M
Ocoee
23:56.70
132
183
Libby, Drake
M
Gateway
23:57.60
184
Asuncion, John
M
Wekiva
24:01.20
133
185
Silba, Shawn
M
Lake Minneola
24:03.70
186
Robb, Albert
M
Ocoee
24:04.00
134
187
Santana, Ruben
M
Ocoee
24:04.90
135
188
Ubbink, Alex
M
South Lake (Grov
24:09.10
136
189
Barner, Darius
M
Oak Ridge
24:11.30
190
Hernandez, Alejandro
M
Lake Minneola
24:11.40
191
Barry, Ryan
M
Celebration
24:15.40
137
192
Grove, Chad
M
Lake Nona
24:17.80
193
Rodriguez, Lucas
M
Gateway
24:21.70
194
Johnson, Mathew
M
Orangewood Chris
24:22.80
138
195
LeBar, Michael
M
Ocoee
24:25.50
196
Mehta, Akash
M
Cypress Creek
24:27.20
139
197
Luarte, Henry
M
Gateway
24:30.60
198
Turner, Garrett
M
Eustis
24:33.60
140
199
Rivera, John
M
Orange City Univ
24:42.50
200
Range, Grayson
M
Foundation
24:43.00
201
O'Kane, Kevin
M
Bishop Moore
24:43.60
202
Chaperon, Carl
M
Lake Nona
24:48.40
203
Middleton, Julian
M
Dr Phillips
24:54.50
204
Gibson, Eugene
M
Ocoee
24:56.40
205
Tucker, Austin
M
Lake Minneola
24:57.10
206
Harwell, Will
M
Out-of-Door Acad
24:59.30
141
207
Jestes, Kyle
M
Flagler Palm Coa
25:08.30
208
Heslin, Jonah
M
Lake Minneola
25:22.00
209
Smith, Dalton
M
Flagler Palm Coa
25:26.80
210
Perez, Salavador
M
South Lake (Grov
25:27.90
142
211
Nachtsheim, Louis
M
Ocoee
25:28.30
212
Hargrave, Keenan
M
Seabreeze
25:31.10
213
Wood, Jordan
M
Mt Dora
25:32.30
214
Agresta, Thomas
M
Lake Nona
25:32.30
215
Castillo, Piero
M
Cypress Creek
25:37.30
216
Madison, Alex
M
South Lake (Grov
25:41.10
143
217
Moes, Cole
M
Edgewater
25:46.60
218
Rolston, Coby
M
Orange City Univ
25:53.30
219
Dillingham, Dustin
M
Orange City Univ
25:54.90
220
Hanke, Jordan
M
Lake Nona
25:55.50
221
Bryan, Tyler
M
Eustis
26:11.60
144
222
Thompson, Brandon
M
Eustis
26:17.50
145
223
Han, Bam
M
Out-of-Door Acad
26:37.00
146
224
Maxwell, Zachary
M
Ocoee
26:37.80
225
Steidley, Will
M
Gateway
26:44.30
226
Schantz, Elijah
M
Out-of-Door Acad
27:04.80
147
227
Martinez, Kendro
M
Gateway
27:16.40
228
Wells, Zach
M
Out-of-Door Acad
27:18.30
148
229
Folkes, Ricky
M
Wekiva
27:25.60
149
230
Lopez, Ignacio
M
Cypress Creek
27:30.40
231
Moree, Carson
M
Flagler Palm Coa
27:32.60
232
Acevevo, Daniel
M
Orange City Univ
27:39.40
233
Eckart, Christopher
M
Out-of-Door Acad
27:58.80
150
234
Larocco, Austin
M
Flagler Palm Coa
28:09.50
235
Palavino, Kenji
M
Cypress Creek
28:17.90
236
Dulkoski, Zach
M
Foundation Chris
28:20.00
151
237
Promsurin, Phil
M
South Lake (Grov
28:26.40
152
238
Lutfi, Mohammed
M
Edgewater
29:01.90
239
Kaczeowicz, Walter
M
The Villages
29:14.90
240
Eidson, Cal
M
Orangewood Chris
30:02.50
153
241
Romano, Matteo
M
Out-of-Door Acad
30:05.70
242
Cyr, Sean
M
Mt Dora
30:39.80
243
Devito, Samual
M
Orange City Univ
30:49.70
244
Jackson, Kasimar
M
Edgewater
30:51.60
245
Curtis, Nicolas
M
Orange City Univ
31:06.60
246
Ardillo, Michael
M
Mt Dora
31:18.40
247
Linares, Adam
M
Eustis
31:52.60
154
248
Cotto, Isaiah
M
Foundation Chris
31:56.50
155
249
Buckner, Brian
M
Foundation Chris
32:02.00
156
250
Davis, Cameron
M
Eustis
32:18.10
251
Perez, Angel
M
Edgewater
34:46.80
Womens 5k
Bib#
Name
Yr
School
Time
Pace
Pts
1
Lyden, Adair
W
Lake Nona
20:05.80
1
2
Schmick, Kaley
W
Cypress Creek
20:39.20
2
3
Middleton, Sierra
W
Dr Phillips
21:14.20
3
4
LaVancher, Jessica
W
South Lake (Grov
21:15.10
4
5
Gonzalez, Octavia
W
St Cloud
21:31.10
5
6
Solorzano, Karissa
W
St Cloud
21:32.00
6
7
Reyes, Valeria
W
Dr Phillips
21:52.30
7
8
Hatton, Alyssa
W
Bishop Moore
22:03.00
8
9
Halliday, Darien
W
Flagler Palm Coa
22:05.50
9
10
Miller, Grace
W
St Cloud
22:07.60
10
11
Clark, Sophia
W
Flagler Palm Coa
22:10.60
11
12
Sison, Annika
W
Dr Phillips
22:14.90
12
13
Wagner, Rylee
W
Orange City Univ
22:15.20
13
14
Flores, Megan
W
Celebration
22:18.30
14
15
Skipper, Elizabeth
W
Bishop Moore
22:20.40
15
16
Myers, Kira
W
Dr Phillips
22:30.20
16
17
Jackson, Veronica
W
Dr Phillips
22:30.60
17
18
Ivey, Jamie
W
Dr Phillips
22:31.10
18
19
Skipper, Lindsey
W
Bishop Moore
22:35.70
19
20
Davis, Josie
W
Flagler Palm Coa
22:36.80
20
21
Hurley, Samantha
W
Wekiva
22:39.80
21
22
Dolengowski, Maddie
W
Dr Phillips
22:43.40
22
23
Langworthy, Taylor
W
Orange City Univ
22:44.30
23
24
douglas, asha
W
Colonial
22:54.20
24
25
Buitrago, Daniela
W
Orange City Univ
22:57.30
25
26
Maguire, Marina
W
Cypress Creek
23:10.90
26
27
Montalvo, Devin
W
St Cloud
23:15.20
27
28
Hickman, Angela
W
Lake Nona
23:21.50
28
29
Licht, Amy
W
Colonial
23:26.00
29
30
Infantolino, Christine
W
Celebration
23:29.00
30
31
Parker, Eva
W
Orangewood Chris
23:29.60
31
32
Ouellette, Rebecca
W
Harmony
23:35.60
32
33
Napoleon, Kimberly
W
St Cloud
23:44.00
33
34
Walls, Anna
W
Flagler Palm Coa
23:44.70
34
35
Curl, Sarah
W
Lake Nona
23:47.10
35
36
Van Wart, Rachel
W
The Villages
23:52.30
36
37
Wilmeth, Sharon
W
Lake Nona
23:58.80
37
38
Job, Gerry
W
Bishop Moore
24:05.60
38
39
Brown, Becky
W
Orange City Univ
24:13.80
39
40
Moses, Ashley
W
Bishop Moore
24:16.30
40
41
DeFord, Myla
W
Flagler Palm Coa
24:23.80
41
42
Duarte, Cinthia
W
Cypress Creek
24:28.70
42
43
White, Brianna
W
South Lake (Grov
24:38.00
43
44
Smith, Emily
W
Wekiva
24:38.70
44
45
Whiffen, Katie
W
Lake Minneola
24:40.10
45
46
Schmideler, Chloe
W
Lake Nona
24:42.80
46
47
Lykins, Jessica
W
Lake Minneola
24:49.00
47
48
Woodhouse, Emily
W
Foundation
24:50.90
49
Rosado, Stephanie
W
Gateway
24:53.90
50
Marino, Brittany
W
Flagler Palm Coa
25:05.80
48
51
Trentham, Laykin
W
Orange City Univ
25:07.30
49
52
Bartel, Kayla
W
Orange City Univ
25:10.90
50
53
Stone, Sydney
W
Cypress Creek
25:11.00
51
54
Pierre, Widlene
W
Dr Phillips
25:15.80
55
Martin, Jessica
W
St Cloud
25:19.00
52
56
Eberlein, Taylor
W
The Villages
25:19.50
53
57
Behm, hayley
W
Edgewater
25:20.90
54
58
Rivera, Anabelle
W
St Cloud
25:24.80
55
59
Adair, Maria
W
Bishop Moore
25:28.40
56
60
Cordero, Lizbett
W
Cypress Creek
25:40.40
57
61
Teasley, Taylor
W
Orange City Univ
25:43.90
58
62
Allred, Amanda
W
Cypress Creek
25:44.40
59
63
Ruppert, Chloe
W
Out-of-Door Acad
25:45.10
60
64
Hall, Lexi
W
The Villages
25:51.20
61
65
Vaughn, Peyton
W
Out-of-Door Acad
25:52.20
62
66
DeVito, Francesca
W
Lake Nona
26:01.10
63
67
Buwalda, Rachel
W
Orangewood Chris
26:03.10
64
68
Sanchez, Diana
W
Lake Nona
26:05.30
65
69
Kisamore, Kendall
W
Harmony
26:12.00
66
70
Landeche, Carling
W
Out-of-Door Acad
26:14.70
67
71
Russell, Alexis
W
Orange City Univ
26:15.40
72
Stagg, Dana
W
Lake Minneola
26:17.20
68
73
Camire, Caitlyn
W
Out-of-Door Acad
26:19.20
69
74
White, Elizabeth
W
Lake Minneola
26:20.70
70
75
DiBona, Hannah
W
Bishop Moore
26:20.80
71
76
Waskiewicz, Faith
W
Lake Nona
26:25.90
77
DeSalvo-Johnson, Jada
W
Cypress Creek
26:28.00
72
78
Kurtz, Caroline
W
Edgewater
26:28.20
73
79
Barnes, Larissa
W
Harmony
26:29.40
74
80
Pooler, Mikeia
W
Orange City Univ
26:30.90
81
Yusko, Danielle
W
St Cloud
26:37.30
82
Mills, Baylee
W
Flagler Palm Coa
26:38.90
75
83
Stagg, Taylor
W
Lake Minneola
26:39.10
76
84
Barnett, Sharrika
W
Oak Ridge
26:44.40
77
85
Menzies, Aliye
W
Orangewood Chris
26:47.40
78
86
Rivers, Camryn
W
Mt Dora
26:48.20
87
Cooksey, Grace
W
Mt Dora
26:49.80
88
Ruiz, Mariah
W
Orange City Univ
26:54.50
89
Kidd, Brittany
W
Orangewood Chris
26:56.60
79
90
Buwalda, Sarah
W
Orangewood Chris
26:57.90
80
91
Jensen, Kayla
W
St Cloud
26:58.70
92
Classe, Anna
W
Orangewood Chris
27:00.70
81
93
Turbi, Abilette
W
Lake Nona
27:01.40
94
Palelis, Hannah
W
Orange City Univ
27:01.50
95
Coleman, Hannah
W
Out-of-Door Acad
27:01.50
82
96
Troell, Amy
W
Wekiva
27:02.60
83
97
Wilmeth, Vanessa
W
Lake Nona
27:04.30
98
Santiago, Suzette
W
Orange City Univ
27:08.90
99
Sleigh, Kiera
W
Bishop Moore
27:14.00
100
Lance, Joshlyn
W
Lake Nona
27:15.20
101
Murdock, Jenna
W
Flagler Palm Coa
27:17.40
102
Knox, Molly
W
Lake Nona
27:19.50
103
Petersen, Jovanna
W
The Villages
27:21.90
84
104
McMillion, Nathalya
W
Ocoee
27:25.70
105
Scott, Vonquesha
W
Ocoee
27:26.80
106
Carney, Kelsey
W
South Lake (Grov
27:33.10
85
107
Mimms, Leah
W
Oak Ridge
27:41.00
86
108
Cannon, Victoria
W
Gateway
27:45.10
109
Zwicker, Meghan
W
Bishop Moore
27:48.90
110
Gomez, Kenia
W
Colonial
27:51.70
87
111
Sozio, Tiffany
W
Orange City Univ
27:52.40
112
Lupian, Brittany
W
South Lake (Grov
27:52.80
88
113
Smith, Kelly
W
Wekiva
27:52.80
89
114
Stover, Emily
W
Lake Minneola
27:54.70
90
115
Jackson, Trevanda
W
Oak Ridge
27:57.50
91
116
Shaw, Madison
W
Out-of-Door Acad
27:57.90
92
117
Griesen, Nicole
W
St Cloud
27:57.90
118
Colbert, Ahna
W
Orange City Univ
28:00.10
119
Plaza, Laura
W
Lake Nona
28:13.50
120
Griesen, Sheila
W
St Cloud
28:22.60
121
Bond, Jade
W
Out-of-Door Acad
28:24.50
93
122
Self, Victoria
W
Foundation Chris
28:25.00
123
Carvajal, Tatianna
W
South Lake (Grov
28:25.70
94
124
Termeaux, Dina
W
Oak Ridge
28:32.10
95
125
Kjosa, Madison
W
Lake Minneola
28:32.10
96
126
Go, Hazel
W
Bishop Moore
28:32.30
127
Hickmon, Makayla
W
Cypress Creek
28:34.10
128
Donnelly, Shannon
W
Harmony
28:36.30
97
129
Bosco, Lauren
W
Edgewater
28:44.80
98
130
Castro, Ashley
W
Colonial
28:54.60
99
131
Barnes, Kaitlyn
W
Harmony
28:56.20
100
132
Whitted, Nya'h
W
Oak Ridge
28:58.00
101
133
Kurronen, Farrah
W
Harmony
29:08.70
102
134
Lange, Annika
W
Out-of-Door Acad
29:13.10
135
Tavarez, Kayla
W
The Villages
29:16.40
103
136
Barry, Rachel
W
Celebration
29:17.90
104
137
Wheeler, Jane
W
Celebration
29:20.80
105
138
Hardy, Helen
W
Edgewater
29:22.00
106
139
Guthrie, Devon
W
Edgewater
29:30.60
107
140
Herrera-Paz, Andrea
W
Mt Dora
29:31.10
141
Walton, A'Yonnie
W
Mt Dora
29:42.30
142
Doud, Victoria
W
Celebration
29:48.50
108
143
Wilcox, Stephanie
W
Edgewater
30:03.90
109
144
McNamus, Miranda
W
South Lake (Grov
30:24.40
110
145
Portes, Amy
W
Colonial
30:32.90
111
146
Eurton, Carli
W
Edgewater
30:40.60
112
147
Lopez, Lizabeth
W
Winter Haven
30:41.90
148
McCain, Kelly
W
Edgewater
30:46.40
149
Clyne, Abby
W
Orangewood Chris
31:08.60
113
150
Patton, Aiesha
W
Ocoee
31:09.10
151
Avonce, Angela
W
Lake Nona
31:10.60
152
Wise, Rachel
W
Orangewood Chris
31:14.50
153
Thomas, Alyssa
W
Orange City Univ
31:19.00
154
Holbrook, Hannah
W
Lake Minneola
31:23.30
155
Silba, Makayla
W
Lake Minneola
31:39.40
156
Catrett, Brooke
W
Winter Haven
31:45.90
157
Self, Kristen
W
Foundation Chris
31:58.00
158
Williams, Anna-Marie
W
Edgewater
32:05.70
159
Sokoloski, Alyssa
W
Lake Minneola
32:05.90
160
Lopez, Xochitl
W
Gateway
32:08.20
161
DeJesus, Julie
W
Flagler Palm Coa
32:12.10
162
Dunn, Megan
W
Lake Nona
32:17.30
163
Hinz, Rebekah
W
Bishop Moore
32:38.90
164
Zvarych, Tina
W
Orange City Univ
32:40.50
165
Vial, Jovanna
W
The Villages
32:55.70
114
166
Corner, Jessica
W
Orange City Univ
33:12.20
167
Martinez, Geomari
W
South Lake (Grov
33:15.00
115
168
Hassel, Morgan
W
Foundation
33:22.30
169
Redington, Lauren
W
Out-of-Door Acad
33:23.40
170
Rodgers, Rachel
W
Out-of-Door Acad
33:24.50
171
Maple, Tracy
W
Eustis
33:48.10
172
Valdez, Jenny
W
Eustis
33:49.40
173
Johnson, Chantel
W
Oak Ridge
34:15.20
116
174
Self, Vanessa
W
Foundation Chris
34:27.00
175
Boomhower, Jessica
W
Lake Nona
34:34.00
176
Laffitz, Dalina
W
Gateway
34:41.20
177
White, Brook
W
Orange City Univ
34:53.80
178
Vega, Kathy
W
Winter Haven
35:04.90
179
Lehm, Alexis
W
Orange City Univ
36:26.80
180
Ramirez, Krystal
W
Lake Nona
36:35.80
181
Gokey, Mackenzie
W
Lake Minneola
36:53.90
182
Hutchings, Amanda
W
The Villages
37:34.40
117
183
Moore, Tianni
W
Lake Nona
37:46.40
184
Ozuna, Karla
W
South Lake (Grov
37:50.40
185
Dorcely, Naromie
W
Oak Ridge
37:53.50
118
186
Williams, Adena
W
Oak Ridge
38:06.00
187
Gideon, Shauna
W
Orangewood Chris
38:41.70
188
Hatfield, Dakota
W
Orange City Univ
40:06.00
189
Gaeth, Kaleena
W
Wekiva
40:37.30
119
« Videos attached to Meet: »
Adair Lyden Lake Nona 1st - Edgewater Invitational 2013
Jean D'Haiti 7th officially - Edgewater Invitational 2013
Kaley Schmick Cypress Creek 2nd - Edgewater Invitational 2013
Race Footage Boys /Girls Combined - Edgewater Invitational 2013
Click here
for full results.
Hashtags
#distancepreps
More videos
Race Footage Boys 2A - Florida FHSAA Cross Country State Championships 2013
472 shares:
Edgewater Invitational
,
Bishop Moore Catholic High School Track & Field and Cross Country - Orlando, Florida
,
Celebration High School Track & Field and Cross Country - Celebration, Florida
,
Colonial High School Track & Field and Cross Country - Orlando, Florida
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Bishop Moore Catholic High School Track & Field and Cross Country - Orlando, Florida
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
64
30
2014
12
7
2013
30
8
2012
36
11
2011
18
8
2010
2
2009
2
Show 4 more
Hashtags
#distancepreps
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!